Haiku Kampioenschap

Image 12365029111

De eerste editie van het Haiku Kampioenschap vond plaats in Geheel de Uwe, de sfeervolle boekhandel in Gent. Sinds 20 december 2024 is dit de vaste thuisbasis van het Oost-Vlaams Haiku Kampioenschap. Die avond namen elf kandidaten het tegen elkaar op voor de felbegeerde titel van Haiku Kampioen. In drie rondes, met telkens vijf haiku’s, werd bepaald wie zich de winnaar mocht noemen. Een slim systeem van jury- en publieksstemmen bepaalde de uitslag.

Image 1236502912

De jury bestond uit Jordy Spyt, Jirka De Preter en Verkreukeldt. Lisa Koo Gautama praatte de avond vlot aan elkaar en is sindsdien de vaste host van het kampioenschap. De finale was spannend tot het laatste moment en werd uiteindelijk beslist met een spelletje blad-steen-schaar: Kim Heerkens kroonde zich tot winnaar, terwijl Decock genoegen moest nemen met de titel van ‘niet-winnaar’. Kevin Amse verdween die avond in de vergetelheid.

Image 123650291

En dan was er nog de eend. René Van Densen verscheen in deze onverwachte gedaante en bewees dat werkelijk álles kan op zo’n avond – zolang het maar om haiku’s draait.